Kā izvēlēties sev badmintona raketi? - Badmintons
Skip to content
Home » Kā izvēlēties sev badmintona raketi?

Kā izvēlēties sev badmintona raketi?

Tāpat kā visiem cilvēkiem neder viens apģērbs, tā arī visiem badmintona spēlētājiem nederēs viena rakete. Nav iespējams atrast raketi, kas piemērota visiem spēlētāju tipiem, jo katrs spēlētājs ir unikāls un atšķirīgs pēc fiziskās uzbūves un spēles stila. Izvēlēties sev piemērotāko vai labāko badmintona raketi var būt apgrūtinoši – tā kā ir tik plašs dažādu modeļu klāsts, no kura izvēlēties, var būt grūti saprast, ar ko sākt. Taču neuztraucies, mēs esam šeit, lai Tev palīdzētu!

Lūk, lietas, kas jāņem vērā, mēģinot atrast sev piemērotāko raketi:

  1. Materiāls

Raketes var atšķirties pēc materiāla, kas savukārt ietekmē to atbilstību konkrētajam spēlētājam:

– Lētas alumīnija raketes izmanto iesācēji, kas tikai vēl uzsāk spēlēt, vai meklē raketi hobijam, vasarai un pagalmam.

– Alumīnija un grafīta sakausējuma raketes, kas izgatavotas regulāriem klubu spēlētājiem, ir nedaudz dārgākas, taču ar tām ir ērtāk spēlēt, jo tās ir vieglākas, stabilākas un izturīgākas.
– Grafītu izmanto augstākās kvalitātes raketēs, ko izmanto lielākā daļa spēlētāju. Šis materiāls ir elastīgāks un vieglāks.

 

  1. Balanss

Tas ir attālums starp raketes roktura galu un punktu, kurā raketi var līdzsvarot uz pirksta. Visas badmintona raketes var iedalīt kategorijās, kas ir: balanss uz galvu (Head-Heavy), vidējs balanss (Even-Balance) un balanss uz rokturi (Head-Light). HH raketes svars ir novirzīts uz tās galvu, tādējādi veidojot to smagāku. HL rakešu svars ir novirzīts uz rokturi, tāpēc galva ir vieglāka. EB raketes svars ir vienmērīgi sadalīts pa visu raketi.

HH balansa raketes

Badmintona raketes ar smagu galvu ir ļoti populāras to spēlētāju vidū, kuriem patīk spēlēt spēcīgu spēli no laukuma aizmugures, nodrošinot papildu svaru raketes galvā, kas var palielināt atvēziena spēku. Tā kā šāda veida vēzieni ir neatņemama badmintona rakešu kombināciju sastāvdaļa, spēlētājiem, kuri vēlas nodrošināt, ka viņi var pastāvīgi veikt garus atsitienus, būtu jāapsver iespēja iegādāties HH raketi.

HL līdzsvara raketes

Vieglāka raketes galva dod spēlētājiem iespēju ātri reaģēt uz sitieniem, uzlabojot viņu aizsardzības spējas. Tās ir piemērotas klubu spēlētājiem, kuri biežāk spēlē dubultspēles nekā vienspēles. HL raketes priekšrocība ir tā, ka tās galvai un rāmim ir daudz mazāks svars, tāpēc to ir daudz vieglāk manervēt un kontrolēt. Ja spēlē dubultspēles un dod priekšroku ātram un uzbrūkošam spēles stilam, vai esi vienspēļu spēlētājs ar lielisku tehniku un atvēziena ātrumu, Tev vajadzētu apsvērt HL raketes izvēli, jo tā dos priekšrocības ātrajos spēles posmos.

EB līdzsvara raketes

Vienmērīgi līdzsvarotas raketes ir starp abiem iepriekš minētajiem tipiem, un tās piedāvā abu tipu priekšrocības, nodrošinot pietiekamu jaudu no raketes apakšas un pietiekamu kontroli un manervētspēju no galvas. Ja nedod priekšroku ne spēlēšanai pie tīkla, ne laukuma aizmugurē vai arī neesi pārliecināts par sevi, tad EB rakete ir labākā izvēle, jo tā būs piemērota visiem sitienu veidiem. Lielākā daļa regulāro spēlētāju nēsā līdzi raketes dažādiem spēles variantiem, tāpēc, ja vēlies sākt spēlēt, tad EB rakete palīdzēs Tev vispusīgi attīstīt savu spēles stilu.

 

  1. Kāta elastība

Iegādājoties badmintona raketi, kāta elastība ir tikpat svarīga kā balanss, un spēlētājiem piemērotākais līmenis ir atkarīgs no viņu plaukstas/rokas ātruma. Ražotāji parasti raketes iedala kategorijās “elastīgas”, “vidēji cietas” un “cietas”.

Cietās raketes

Cietāks kāts saliecas un pēc tam ļoti ātri atliecas, nodrošinot eksplozīvi ātra atvēziena spēlētājiem maksimāli iespējamo jaudu un kontroli. Salīdzinājumam, spēlētājs ar lēnāku atvēziena ātrumu nevarētu pilnībā izmantot cietas raketes priekšrocības, jo kāts nepietiekami saliektos vai atliektos, kā rezultātā tiktu zaudēta jauda.

Elastīgas raketes

Elastīgāks kāts daudz vieglāk saliecas un atliecas, tādējādi nodrošinot, ka spēlētājs spēj panākt, ka rakete saliecas un atliecas vajadzīgajā līmenī.

Vienkārši sakot, jo ātrāks un eksplozīvāks ir Tavs plaukstas/rokas ātrums (atvēziena ātrums), jo lielāka ir iespēja, ka labāk izmantot cietāku raketi. Lēnākam un vienmērīgākam plaukstas/rokas ātrumam labāk noderēs elastīgāka rakete. Iesācējiem vairāk priekšrocību dos rakete ar elastīgu kātu, savukārt spēlētājiem, kuri spēlē regulāri un labprāt pilnveidojas, būs izdevīgāk iegādāties vidēji stingru raketi. Augstāka līmeņa spēlētāji dod priekšroku cietākiem kātiem, jo viņiem ir labākas spēles prasmes. Ja neesi pārliecināts, cik liela elastība nepieciešama Tev, tad iegādājies vidēji elastīgu badmintona raketi.

 

  1. Raketes svars

Raketes svaru apzīmē ar “U”; jo mazāks skaitlis, jo lielāks svars raketes.

Svaru kategorijas var iedalīt šādi:

U: 95-99g
2U
: 90-94g
3U: 85-89g
4U: 80-84g
5U: 75-79g
6U(F): 70-74g

Visbiežāk izmantotās raketes ir 3U un 4U.

Ja esi vienspēļu spēlētājs, ieteicams izvēlēties 3U variantu, jo tas nodrošinās lielāku kopējo masu (neietekmējot līdzsvaru), nodrošinot lielāku raketes stabilitāti, īpaši neietekmējot ātrumu. Lielākā daļa vienspēļu spēlētāju kā standartu izmanto 3U raketes.

Ja esi dubultspēļu spēlētājs, ieteicams izvēlēties 4U, jo tas nodrošinās lielāku ātrumu, ļaujot daudz ātrāk reaģēt pie tīkla un pret pretinieka atsitieniem. Daudzi dubultspēļu spēlētāji izmanto 4U raketes.

Mūsdienās raketes kļūst arvien vieglākas, un tiek piedāvātas arī 5U un 6U raketes. U un 2U ir retāk sastopamas, un tās parasti ir treniņraketes, kas paredzētas plaukstas un apakšdelma muskuļu trenēšanai.

 

  1. Vienspēles vai dubultspēles?

Vēl viens aspekts, ko apsvērt, ir Tavas spēles veids. Piemēram, ja pārsvarā spēlē vienspēles, ieteicams izvēlēties smagākas raketes. Tā kā vienspēlēs nav tik ātrs temps kā dubultspēlēs, ir vairāk laika reaģēt uz sitieniem, un papildu raketes galvas svars nerada problēmas.

Tiem, kas pārsvarā spēlē dubultspēles, priekšroka būtu jādod vienmērīgi sabalansētai raketei vai raketei ar vieglu galvu. Tas ļaus Tev turēt līdzi ātrajiem dubultspēļu sitieniem.

Nobeigums

Šī informācija paredzēta kā uzziņu materiāls cilvēkiem, kuri nesen sākuši spēlēt badmintonu vai kuriem ir ierobežotas zināšanas par šo sporta veidu. Iespējams, ka satiksi cilvēkus, kuri rīkojas pilnīgi pretēji šajā rakstā minētajam, un tas ir labi, jo katram ir savas personīgās vēlmes un vajadzības. Izmanto jebkuru raketi, kas Tev patīk, ja vien tā ir ērta, netraucē izaugsmei un nerada traumas.

 

Kur pirkt badmintona raketes?

Ja esi izdomājis, ka vēlies uzsākt spēlēt badmintonu vai vēlies iegādāties sev jaunu badmintona raketi, tad droši nāc pie mums! Piemeklēsim visu nepieciešamo.

Badmintona veikals – nopērkams viss nepieciešamais badmintonam – raketes, apavi, somas, bumbiņas, gripi un aksesuāri.

  • Rīgā, Cēsu ielā 31, Barons kvartāls;
  • Liepājā, Liedaga ielā 7, LOC tenisa halle.

Telefons: 29477903

KONTAKTI UN KĀ NOKĻŪT

Badmintona inventārs ir apskatāms un nopērkam arī mūsu E-VEIKALĀ