Kāpēc bērniem vajadzētu trenēties badmintonā? - Badmintons
Skip to content
Home » Kāpēc bērniem vajadzētu trenēties badmintonā?

Kāpēc bērniem vajadzētu trenēties badmintonā?

Badmintonu uzskata par lielisku sporta veidu. Tas ir radies Indijā, taču vēlāk attīstījies dažādās Āzijas daļās. Mūsdienās bērni arvien biežāk pievēršas šim sporta veidam, jo tiecas kļūt par nākamo labāko badmintona spēlētāju.

Mudinot savus bērnus piedalīties badmintona spēlē, var palīdzēt viņiem apgūt un attīstīt prasmes, kas tiek uzskatītas par noderīgām visas dzīves garumā. Badmintons ir tehnisks sporta veids, kas prasa lielu elastību, veiklību un reakciju. Šīs īpašības bērniem veidojas, sasniedzot attiecīgi 2. un 3. klasi. Apskatīsim dažus no iemesliem, kāpēc badmintonu uzskata par veselīgu sporta veidu Tavam bērnam.

1. Tas uzlabo veselību
Badmintons iekļauj lieliskus vispusīgus vingrinājums, kas iesaista visu ķermeni. Tas ietver daudz skriešanas, lēkšanas un vēzēšanas dažādos virzienos, kas aktīvi nodarbina visas galvenās muskuļu grupas. Lai apgūtu badmintonu, galvenais ir neatlaidība. Tas ne tikai uzlabo vielmaiņu, bet arī palīdz palielināt izturību.

2. Tā ir droša spēle un maz fiziskās saskarsmes
Badmintons ir sporta veids, kam nepieciešama maza fiziskā saskarsme ar citiem spēlētājiem, tāpēc tas ir diezgan drošs arī Tavam bērniem. Nav ne sitienu, ne stumdīšanās, ne jebkāda veida tieša kontakta spēlētāju starpā. Tādējādi tas arī samazina nelaimes gadījumu un traumu risku, kas parasti rodas, spēlējot tādus sporta veidus kā futbols vai basketbols, jo šīs spēles ir diezgan skarbas, salīdzinājumā ar badmintonu.

3. Tas padara lokanāku
Lai spēlētu badmintonu bez lielas piepūles, spēlētājam jābūt lokanam. Tāpēc bērniem, kuri spēlē badmintonu, būtu jāpievērš uzmanība elastības attīstīšanai, kas stiprina muskuļus un locītavas. Badmintons ietver intensīvu skriešanu un lēkšanu, kas liek lielu uzsvaru uz dažādu ķermeņa daļu un muskuļu koordināciju.

4. Tas palīdz uzlabot stratēģisko domāšanu
Bērniem jābūt motivētiem izstrādāt stratēģiju, pārspēt un, visbeidzot, uzvarēt pretinieku. Tāpat kā lielākajā daļā rakešu sporta veidu, arī badmintonā spēlētājiem nepieciešama precīzi izstrādāta spēles stratēģija. Rezultātā bērni šo prasmi var izmantot arī ikdienā.

5. Tas uzlabo roku un acu koordināciju
Lai spētu pareizi novērtēt volāna ātrumu un pēc tam trāpītu pa to ar raketi, ir nepieciešama laba roku-acu koordinācija. Praktizējot šo sporta veidu, bērni var attīstīt prasmi, kas noderīga arī ikdienā. Nodrošinot pareizu roku un acu koordināciju, Tavs bērns varēs viegli apgūt šo sporta veidu.

6. Tas attīsta motorās iemaņas
Mūsdienās bērni arvien vairāk laika pavada pie elektroniskajām spēlēm un ierīcēm, nevis nodarbojas ar sportu brīvā dabā. Badmintons ir veselīgs sporta veids, kas var palīdzēt Tavam bērnam socializēties un labāk komunicēt ar cilvēkiem. Tas palīdzēs attīstīt labāku līdzsvaru un koordināciju. Tā kā badmintons ir ātrākais sporta veids pasaulē, bērniem visu laiku jābūt modriem un uzmanīgiem.

7. Tas palīdz uzlabot garīgo noturību
Badmintona spēlēšana var lielā mērā mazināt bērna stresu, tādējādi ļaujot viņam atpūsties un novērst uzmanību no stresa situācijām. Ir pierādīts, ka sportošana agrīnā vecumā var palīdzēt attīstīt disciplīnu, motivāciju, pašcieņu un pārliecību par sevi.

8. Tas attīsta komandas garu
Bērni var spēlēt badmintonu gan individuālā, gan komandu veidā, bet visbiežāk tiek dota priekšroka spēlei vienam ar otru. Šis sporta veids ir lieliski piemērots komandas gara veidošanai, jo, to spēlējot, bērni mācās strādāt komandā, un tas vēl vairāk nostiprina viņu attiecības ar grupas biedriem.

9. Tas uzlabo atmiņu
Kopumā lielākā daļa sporta veidu labvēlīgi ietekmē atmiņu un smadzeņu darbību. Regulāri spēlējot badmintonu, bērniem ir nepārtraukti galvā jāseko līdzi spēles rezultātam. Var gadīties, ka daudziem var būt grūti un sarežģīti atcerēties citu spēlētāju rezultātu, bet skaitļu glabāšana galvā spēles laikā var palīdzēt attīstīt īstermiņa atmiņu.

10. Tas palīdz radīt pozitīvu vidi
Sportošana var sagādāt prieku, jo īpaši maziem bērniem. Tas palīdz bērniem tikt galā ar stresu, ļaujot atbrīvoties no spriedzes caur nepārtrauktu kustību un pašizpausmi. Nodarbojoties ar sportu, bērniem mēdz izdalīties endorfīni un dopamīns (labsajūtas hormoni), kā arī palielinās laimes un apmierinātības sajūta. Turklāt, bērniem ir iespēja izrauties no mācību rutīnas un monotonijas.