AirBadminton - pludmales badmintons - Badmintons
Skip to content
Home » AirBadminton – pludmales badmintons

AirBadminton – pludmales badmintons

AirBadminton ir vērienīgs jauns Pasaules badmintona federācijas attīstības projekts, lai radītu iespējas visu vecumu un spēju cilvēkiem spēlēt badmintonu zālienos un smilšu laukumos parkos, dārzos, ielās, rotaļlaukumos, pagalmos un pludmalēs visā pasaulē. 

>>> Skatīt aprakstu par AirBadminton angļu valodā

Piecus gadus kopš 2014.gada Pasaules Badmintona federācija ir sadarbojusies ar Nanjanas Tehnoloģiskajā universitātes Sporta pētījumu institūtu, lai izstrādātu jaunu pludmales badmintona bumbiņu (AirShuttle) ar paaugstinātu izturību pret vēju un nokrišņiem. 

Galvenie uzstādījumi, radot AirBadminton un AirShuttle, bija spēlēt ar tām pašām badmintona raketēm, bet nodrošināt precīzu pludmales badmintona bumbiņas lidojumu un izturību.

Līdz 2018.gadam tika paralēli izstrādāti un testēti vairāk nekā 30 prototipi, bet veiksmīgākos turpināja testēt neatkarīgos pētījumos Alikantes Universitātē un Malaizijas Universitāte. Šobrīd prototipa elementi ir patentēti, kā arī noslēgts līgums ar badmintona inventāra ražotāju “Victor” par ražošanas uzsākšanu. 

Pludmales badmintona bumbiņa lidojumu neietekmēs līdz 3,3 m/s spēcīgs vējš, tai skaitā pavējš, sānvējš un pretvējš, kā arī neietekmēs mitrums un nespēcīgs lietus. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra publiskā informācija liecina, ka vasaras mēnešos vidējais vēja ātrums Latvijā ir mazāks nekā 3 m/s.

AirBadminton noteikumi ir līdzīgi mums jau zināmajiem badmintona noteikumiem, taču ir arī dažas atšķirības. Pludmalē varēs spēlēt ne tika vienspēles un dubultspēles, bet būs iespēja spēlēt trīs pret trīs. 

Tīkla augstums ir nemainīgs, bet atšķirība būs tā, ka 2 metri pie tīkla būs “mirusī zona”, tādējādi pludmalē vairāk dominēs spēcīgāki sitieni, vairāk gremdes, nevis māņsitieni, kā tas ir tradicionālajā badmintonā.

“Ņemot vērā, ka vairums cilvēku pirmo reizi ar badmintonu saskaras brīvā dabā, tagad ar AirBadminton ikvienam tiks atvieglota piekļuve šim sporta veidam, kurš uzlabo fiziskās īpašības, tai skaitā ātrumu, izturību, izturību un veiklību, kā arī novērš stresu un palīdz novērst tādus veselības traucējumus kā augsts asinsspiediens, diabēts un aptaukošanās,” teikts sporta veida oficiālajā interneta lapā, kuru Pasaules Badmintona federācija izveidojusi speciāli šim projektam.